Vėdinimas

Kur montuoti vėdinimo įrenginį?

Vedinimas

Vėdinimo įrenginį (rekuperatorių) rekomenduojama statyti atskiroje patalpoje arba apšiltintoje namo palėpėje ant kieto, patalpuose, kuriose oro temperatūra yra nuo 0 °C iki +40 °C, o santykinė oro drėgmė − nuo 20 % iki 80 % (nekondensacinė). Mažiausias laisvos erdvės plotis priešais įrenginio aptarnavimo skydą turi būti ne mažiau 700 mm. Virš įrenginio turi būti ne mažiau kaip 300 mm. Kabinant įrenginį ant sienos arba lubų, būtina naudoti vibroizoliacines tarpines.
Kai kuriuos įrenginius galima kabinti ant sienos, o plokščiuosius įrenginius tvirtinti prie lubų. Įrenginiams pakabinti komplektuojami specialūs laikikliai, sieniniai varžtai su plastikinėmis įvorėmis ir savisriegiai. Kabinant įrenginius, reikia atsižvelgti, kad jo vibracijos nepersiduotų pastato konstrukcijoms, nes tai gali sukelti papildomą triukšmą, girdimą gyvenamosiose patalpose. Vibracijoms pašalinti naudojamos vibroizoliacinės tarpinės, klijuojamos ant įrenginio nugarinės sienelės. Kai kuriems įrenginiams vibroizoliacinės tarpinės būna užklijuotos gamykloje, o kitiems jos komplektuojamos atskirai. Prie lubų tvirtinamiems įrenginiams antivibraciniai amortizatoriai jau yra integruoti į tvirtinimo laikiklius.
Parenkant įrenginio pastatymo ar pakabinimo vietą, privaloma numatyti laisvą ir saugumo reikalavimus atitinkantį priėjimą prie įrenginio jo aptarnavimo ar apžiūros metu. Aptarnavimo anga negali būti mažesnė už įrenginio gabaritus, o įrenginys turi būti sumontuotas taip, kad esant reikalui (pvz. sudėtingo remonto atveju) jį būtų galima lengvai demontuoti. Montuojant ant grindų, rekomenduojame įrenginio neatremti į sieną, kad ja nepersiduotų triukšmas ar vibracija bei dėl susidariusio kondensato ant sienos nesikauptų drėgmė ir neatsirastų pelėsis.