Gerbūvis

Kaip kloti trinkeles?

trinkeliu klojimas
irenginejame trinkeles

Trinkelių klojimas

yra sudėtingas procesas, reikalaujantis žinių. Norint kokybiškai atlikti šį darbą, būtina atlikti kruopštų paruošimą. Pirmiausia, būtina įvertinti, kiek medžiagų ir kokios rūšies reikės individualiam kiemui. Taip pat svarbu įvertinti dirvožemį, kuriame bus kasama ir pilami pasluoksniai. Mes naudojame tik aukštos kokybės medžiagas ir dirbame tokiais etapais:

  1. Užsakovo poreikių aiškinimas ir ribų nustatymas: Pirmiausia, aptariame su užsakovu jo norus ir poreikius. Po to nustatome trinkelių ribas. Atsižvelgiame į nuolydžius, kad vanduo tinkamai nutekėtų.

  2. Kasimas: Įvertiname, koks yra gruntas – molingas, augalinis arba priesmėlis. Jei reikia, pašaliname perteklinį gruntą ir dedame geotekstilės audinį, kuris stiprina gruntą.

  3. Tankinimas: Jei yra molis, padengiame jį smėliu ir po to pilame žvyrą. Žvyras turi būti kokybiškas ir gerai sutankintas su vibro plokšte. Pasirūpiname, kad žvyro sluoksnis būtų pakankamas, atsižvelgdami į numatytą apkrovą.

  4. Atsijų išlyginamasis sluoksnis: Po žvyru pilame atsijas ir lyginame jas. Pasirūpiname, kad paviršius būtų lygus ir tvirtas.

  5. Trinkelių klojimas: Trinkelių klojimui naudojame guminius plaktukus. Trinkelės dedamos iš skirtingų padėklų, kad nebūtų tamsių dėmių. Kraštuose betonuojame vejos bortelius, o po klojimo trinkelių tarpai užpildomi granitinių atsijų dulkėmis. Po to paviršius yra nuvalomas ir sutankinamas su vibro plokšte.